EĞİTİMLERİMİZ

 

PSİKOLOJİ, PDR 3. VE 4. SINIF ÖĞRENCİLERİ İLE MEZUNLARINA YÖNELİK
MESLEKİ BECERİ KAZANDIRMA PROGRAMI

Gelecekte psikoterapi hizmeti vermek isteyen meslektaş adaylarına ve meslektaşlarımıza yönelik mesleki beceri kazandırma programı.

Program;

 • Terapötik becerileri geliştirmek

· Farklı ekolleri tanıyarak meslekte ilerlemek isteyeceğiniz ekole karar vermeyi kolaylaştırmak

 • Psikopatolojiler hakkında detaylı bilgiye sahip olmak
 • Teori ve pratiğe yönelik bilgi ve beceri kazandırmak ve

· Kişilerin kendi yol haritasını oluşturabilmesini hedeflemektedir.

1. MODÜL (3-4 Mart / 10:00-16:00)

İlk aşamada terapötik görüşme tekniklerinin, seans yapılandırmasının, etik değerlerin ve gizlilik ilkelerinin, teori ve uygulamalı olarak öğretilmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca bu aşamada, terapist olmakla ilgili bir öz -farkındalık oluşturmaya yönelik uygulamalar da yer almaktadır.

3 Mart Cumartesi

 • Terapist Olmaya Adım Atmak
 • Etik Değerler/ Gizlilik İlkesinin Ortadan Kalktığı Durumlar
 • Terapötik Görüşme Becerileri
 • Vaka formülasyonu

4 Mart Pazar

 • Seansların Yapılandırılması
 • Anamnez Alma
 • Problem Tanımlama Soruları/ Müdahale Soruları
 • Vaka formülasyonu

2. MODÜL (17-18 Mart / 10:00-16:00)

Bu aşamada meslektaşlarımızın ve meslektaş adaylarının farklı ekolleri tanıması ve gelecekte hangi terapi ekolü üzerinde çalışmak istediğine karar vermesine yardımcı olması amacıyla 6 farklı terapi ekolü ile ilgili temel düzeyde bilgilendirme eğitimleri yapılacaktır. Her bir ekol, vaka örnekleri verilerek anlatılacaktır.

17 Mart Cumartesi

 • Yapısal ve Sistemik Çift/Aile Terapisi
 • EMDR Terapisi
 • Psikodrama Teori ve Uygulamaları

18 Mart Pazar

 • Bilişsel Davranışçı Terapi
 • Narrative Terapi
 • Oyun Terapisi

3. MODÜL (24-25 Mart / 10:00-16:00)

Bu aşamada psikopatolojilerin detaylı olarak ele alınması ve ayırıcı tanılar üzerinden danışana nasıl doğru tanının konulabileceğinin uygulamalı olarak gösterilmesi amaçlanmaktadır.

24 Mart Cumartesi

 • Depresyon
 • Sosyal Fobi ve Özgül Fobiler
 • Panik Bozukluk
 • TSSB

25 Nisan Pazar

 • OKB
 • Kişilik Bozuklukları
 • Psikotik Bozukluklar
 • Tanı-ötesi Yaklaşımlar
 • Kapanış ve Katılım Belgesi Dağıtımı

Kimler Katılabilir: Psikoloji ve PDR bölümlerinde okuyan 3. Ve 4. Sınıf öğrencileri ve bu bölümlerden mezun olanlar

Yer: Sadece Psikoloji Eğitim Salonu

Fahrettin Kerim Gökay cad. Okul sk. No:1, Altunizade Sitesi, D Blok, D:2, Üsküdar/ İstanbul

Ücret: Her bir aşama 250 TL’dir.

Kayıt için: 0216 606 22 47/ GSM: 0533 774 44 60

ü Üç aşamaya da katılan kişilere katılım belgesi verilecektir.

ü Kontenjan sınırlıdır. Eğitime katılmak isteyenlerin kayıt yaptırması gerekmektedir.

Eğitmenlerimiz

Uzm. Klinik Psikolog Fatma Zehra Gelgör

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2012 yılında mezun oldu. Klinik Psikoloji yüksek lisans derecesini, Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde “Anne, baba ve çocuk tarafından algılanan ebeveyn kabul-red ve kontrolünün çocuğun duygu düzenleme becerisi ile ilişkisi” başlıklı tezi ile aldı. Klinik stajlarını Bakırköy ve Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastaneleri, yetişkin ve çocuk psikiyatri birimlerinde tamamladı. Lisans yıllarından itibaren dezavantajlı çocuklara yönelik çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde aktif rol aldı. 2014 yılında ekip arkadaşları ile birlikte Yeryüzü Doktorları Psikososyal Destek birimini kurdu. 2015 yılından itibaren Aile ve Sosyal Politikalar İstanbul İl Müdürlüğü bünyesinde çeşitli kuruluşlarda psikolog olarak görev yapmıştır. 2018 yılı itibariyle kurucusu olduğu İyi Şeyler Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde çocuk ve ailelere yönelik psikoterapi hizmeti vermektedir. Klinik uygulamalarında Oyun Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi ve EMDR Terapisi gibi yöntemleri kullanmaktadır.

Uzm. Klinik Psikolog Gülsenem Özdemir

Lise öğrenimimi İstanbul Erkek Lisesi'nde tamamladıktan sonra, 2012 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Klinik Psikoloji yüksek lisans derecesini Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde 'Duygusal yemenin depresyon anksiyete ve stres ile ilişkisi' üzerine yazdığı tez ile aldı. Klinik stajlarını İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalında tamamladı. 2015-2017 yılları arasında AID Uluslararası Doktorlar Birliği’nde Suriyeli savaş mağduru sığınmacılar ve yetim anneleriyle çalıştı. Çalışmalarımda Bilişsel Davranışçı Terapi ve EMDR tekniklerini kullanmaktadır. Halen İbn Haldun Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Biriminde üniversite öğrencilerine psikoterapi hizmeti sunmaktadır.

Uzm. Klinik Psikolog İclal AYDIN

Psikoloji (İngilizce) lisansını tamamladıktan sonra, 2015 yılında Hasan Kalyoncu Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitiminden mezun oldu. Yüksek lisans tezinde “Sıkıntıya Dayanamama ve Psikopatolojiler Arasındaki İlişki: Obsesif Kompulsif Bozukluk ve Yaygın Anksiyete Bozukluğu Karşılaştırması”nı incelemiştir. Psikoloji alanında, akademik yayınları ve çevirileri bulunmaktadır. 2013-2014 yıllarında gönüllü olarak, Esenler Belediyesi Aile Yaşam ve Danışma Merkezinde, yetişkinler ve ergenler ile bireysel terapiler yapmıştır. 2013 yılında Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın “TRB2 Bölgesinde İntihar vakalarının incelendiği, bölgedeki intiharları önleme saha çalışması” ve “TRB2 Bölgesinde Madde Bağımlılığı vakalarının incelendiği, bölgedeki madde bağımlılığını önleme saha çalışması”nda klinik psikolog olarak görev almıştır. Sadece Psikoloji’de Klinik psikolog olarak çalışmaktadır. Yetişkinlerle ve ergenlerle bireysel terapiler yapmaktadır. Terapilerde, Bilişsel Davranışçı Terapi ve Narrative Terapi ekollerini kullanmaktadır.

Uzm. Klinik Psikolog Handan ERDOĞAN

Psikoloji lisans eğitimini bitirdikten sonra Klinik Psikoloji alanında yüksek lisansını Hasan Kalyoncu Üniversitesinde tamamladı. Klinik stajını Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde yaptı. Üniversite hayatı süresince anaokulunda, NP İstanbul Hastanesinde ve insan kaynakları alanında staj yaptı. İstanbul Üniversitesi ve KASAV’ın yürüttüğü ‘Geç Değil’ madde bağımlılığını önleme projesinde bir yıl uzman psikolog olarak çalıştı. Depresyon, bağımlılık, travma, kayıp ve yas, kaygı bozuklukları, fobiler, kişilik bozuklukları ve ilişki problemleri gibi konularda ergenlerle, yetişkinlerle ve çiftlerle çalışmaktadır. Klinik uygulama alanında Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT), Kısa Dönem Psikodinamik Terapi, Sistemik terapi ve Pragmatik Eksperiyantal yöntemlerini kullanmaktadır. Bitirme tezini ‘kanser hastalarında sosyal desteğin, travma sonrası stres bozukluğu, depresyon, anksiyete ve stres üzerindeki etkisi’ üzerine yazmış olup makalesi yayın aşamasındadır. Halen International Family Therapy Institute’de 500 saatlik Aile ve Çift Terapisi eğitimine devam etmekte olup bu alandaki süpervizyon çalışmalarına Dr. Murat Dokur ile devam etmektedir.

© 2014 Bahar Psikoloji Danışmanlık, Eğitim ve Yayıncılık A.Ş.