İlkay Gedik

İlkay Gedik

İlkay Gedik, İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden 1996 yılında mezun olmuştur. Yüksek lisansını Selçuk Üniversitesi’nde Aile Danışmanlığı alanında yapmış ve Şiddet Mağduru Kadınların Aile Yapıları Üzerine hazırlamış olduğu tez çalışması ile uzmanlığını tamamlamıştır.

2006 yılında Montreal Üniversitesinde, Kanada, Aile ve Erken Çocukluk Dönemi üzerine sertifika eğitimi almıştır. Eğitiminin ardından, Kanada’da okul öncesi çocukların eğitimi konusunda çocuk merkezlerinde danışman olarak çalışmıştır.

Kanada deneyiminin ardından Türkiye’ye döndükten sonra 2007-2010 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Sağlığı Merkezi’nde görev almış ve Gaziosmanpaşa ile Fatih bölgelerinde Çocuk Psikoloğu olarak çalışmıştır. Ataşehir Belediye’si Kadın Sığınma Evi’nin kuruluş aşamasını gerçekleştirmiş ve 2 yıl boyunca Sığınma Evi’nde yönetici Psikolog olarak görev yapmıştır. 2013-2015 yıllarında çalışmalarına yine Ataşehir Belediyesi Sosyal Hizmet merkezinde Psikolog ve Psikoterapist olarak devam etmiştir.

Kadına Yönelik Şiddet, Toplumsal Cinsiyet, Ebeveyn Tutumları, Ergenlik Dönemi, Eşler Arasında Sağlıklı İletişim, Öfke kontrolü gibi konularda seminerler hazırlamış ve eğitim çalışmaları yapmıştır.

Türk Psikologlar Derneği bünyesinde, deprem, diğer toplumsal felaketlerdeki çalışmalara gönüllü olarak katılmaktadır. İlkay Gedik, uluslararası EMDR Enstitüsü tarafından verilen EMDR I. ve II. Düzey uygulayıcı sertifikasına sahiptir. Stratejik Aile Terapisi, Çözüm Odaklı Terapi ve eğitimler ile süpervizyon çalışmalarına katılan Gedik, Çift ve Aile Evlilik terapisi eğitimlerini Gottman Enstitüsü’nden ve İmago Relationship Enstitüsü’nden almıştır.

İlkay Gedik farklı alanlardaki mesleki deneyiminin sağlamış olduğu esneklikle hem çocuklarla hem de yetişkinlerle çalışmaktadır. Mesleki çalışmalarında çocuklarda ve yetişkinlerde başta psikolojik travma olmak üzere, çift ve ilişki problemleri, kayıp-yas, anksiyete, kaygı, çocuklarda davranış problemleri ve diğer erken çocuklukta ortaya çıkan sorunlar üzerine çalışmaktadır. Ayrıca ebeveynlere sağlıklı çocuk gelişimi danışmanlığı ve sağlıklı ebeveynlik becerilerini geliştirme üzerine danışmanlık vermektedir.

Türkiye'nin Seçkin Danışmanları

Berrin Göncü Işıkoğlu

Uzmanlık: Uzman Klinik Psikolog, Psikoterapist

Eğitim: ODTÜ, Psikoloji »

Nazende Öksüz Özdemir

Uzmanlık: Uzman Klinik Psikolog

Eğitim: Okan Üniversitesi Psikoloji »

İlkay Gedik

Uzmanlık: Uzman Psikolog, Aile Danışmanı

Eğitim: İstanbul Üniversitesi, Psikoloji »

Ayşe Kaya Göktepe

Uzmanlık: Ergen ve Yetişkin Terapisti ve Sanat Terapisti

Eğitim: Ergen ve Yetişkin Terapisti ve Sanat Terapisti »

Talha Tolunalp

Uzmanlık: Psikolog

Eğitim: İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji »

Handan Erdoğan

Uzmanlık: Yetişkin ve Çift Terapisti

Eğitim: Hasan Kalyoncu Üniversi »

Ömer Baldık

Uzmanlık: Psikoterapist

Eğitim: Boğaziçi Üniversitesi, PDR »

İclal Eskioğlu Aydın

Uzmanlık: Uzman Klinik Psikolog

Eğitim: Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Klinik Psikoloji »

Zeynep Kut Gökhan

Uzmanlık: Yetişkin ve Çift Terapisti

Eğitim: Maltepe Üniversitesi, Psikoloji »

Ela Reyhanlıoğlu

Uzmanlık: Yetişkin ve Çift Terapisti

Eğitim: Yetişkin ve Çift Terapisti »

© 2014 Bahar Psikoloji Danışmanlık, Eğitim ve Yayıncılık A.Ş.